Rootslaste armastatuim trenn

Jympa trennid toimuvad teisipäeviti kell 18, treenerid Heli Nurm ja Eva Tuuling.

Jympa on Rootsi suurima vabatahtlikkusel põhineva spordiklubi Friskis&Svettis (F&S) tähtsaim treeningstiil, mis töötati välja 1978. aastal. Jympa nimi tuleb sõnast ”gymnastik” (rootsi keeles võimlemine).

Lõbusas ja lihtsas trennis välditakse keerukaid sammukombinatsioone, treenitakse vastupidavust, jõudu, liikuvust, tasakaalu ja painduvust. Kindla ülesehitusega treening kestab 50-55 minutit ning on välja töötatud treenerite, füsioterapeutide ja arstide poolt. Iga treener koostab oma kava ise, kuid peab jääma rangetesse raamidesse ja jälgima, et iga muusikatempo juures oleksid just sellele rütmile sobivad liigutused ja treeningu osad oleksid lubatud pikkusega.

Treener seisab ringi keskel, et garanteerida parim nähtavus ja silmside kõigi saalisolijatega. Oluline pole niivõrd liigutuste täpsus, vaid põhimõte "tantsi, nagu keegi keegi ei vaataks".  Fookuses pole ükski kindel lihasgrupp, vaid treenitakse kogu keha. Samuti ei seata JYMPA trennis eesmärgiks otseselt kaalulangetamist, mis küll tihtipeale võib osutuda treenimise meeldivaks kõrvaltulemuseks.

Rootsi F&S klubisse kuulub ligikaudu 500 000 inimest, lisaks esindused Soomes, Taanis, Norras, Brüsselis, Inglismaal, Prantsusmaal ja Luksemburgis. Klubi töötab mittetulundusühinguna, mille eesmärgiks on rahva tervise edendamine läbi lihtsate ja tasukohaste treeningute. Teistes spordiklubides ja treeningstiilides ei nähta konkurente, vaid koostööpartnereid oma eesmärgi saavutamisel. Ainsateks tõsisteks konkurentideks peetakse telekat ja diivanit…

Kõik F&S treenerid teevad oma tööd puhtast entusiasmist - vabatahtlikutena, s.t palka nad ühegi trenni eest ei saa. Treenerite ”motivatsioonipaketiks” on tasuta koolitused, spordirõivad, üritused ja naeratavad näod trennisaalis. Kuna raha treenerite palkadeks ei kulu, on klubi trennipilet taskukohane kõigile.

     

 

 

         

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: