Gender – Awareness to be Aware

EU_flagErasmus_vect_POS.jpg   Roheline_nimega_valge_taust_est.jpg  ENARH_logo_pos_P.jpg

5.–13. märtsil 2017 toimus Nooruse Majas noorsootöötajatele suunatud rahvusvaheline treeningkursus „Gender – awareness to be aware“. Koolitajateks olid Ieva Grundsteine Lätist ja Laszlo Földi Ungarist ning osalejateks 26 noorsootöötajat Eestist, Lätist, Ungarist, Itaaliast, Türgist, Belgiast, Kreekast, Prantsusmaalt, Tšehhi Vabariigist, Portugalist, Hollandist ja Poolast (igast riigist 2–4 osalejat).

Euroopa Liidu Erasmus+ programmi vahenditest rahastatud projekti eesmärk oli suurendada noorsootöötajate pädevust ja teadmisi soolise võrdsuse teemal. Projekti jätkuna oli iga osaleja kohustus koju naastes sellel teemal noorte seas teadlikkust tõsta, et nad tunneksid ära soopõhise diskrimineerimise olukordi ja oskaksid neid lahendada. Noorte seas korraldatud tegevused tuli ka dokumenteerida.

Seitsme intensiivse ja pika tööpäeva jooksul tutvuti nii erinevate soo ja seksuaalsusega seotud teoreetiliste materjalidega kui noorsootöömeetoditega. Koolituse lõpuks valmistati ette ning mängiti läbi kaheksa reaalset koolituse lühendatud varianti, millele koolitajad põhjalikku tagasisidet andsid.

Lisaks Nooruse Majas toimunud koolitustegevustele tutvusid osalejad ka Barbara Lehtna korraldatud linnaekskursioonil Pärnuga ning külastasid spaanädala raames veeparki.

 

 

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: