Seltskonnatantsu kursused

Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal neljapäeval on põhirõhk ühel allloetletud üheksast tantsust. Meie kodulehe sündmuste rubriigist leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse.

 

Tantsusamme aitab seada õpetaja Ants Lopsik ja mõne sõnaga ka tantsudest:

CHA – CHA
Cha-cha-cha-temperamentne, rütmikas, pärineb Kuubast ja tema juuri tuleb otsida mambost.

QUICKSTEP
Quickstep lõbus, elav, alguse saanud fokstrotist kui tema kiirem vorm põimunud teiste moehulluse tantsudega (tšarleston, polka, castle walk).

RUMBA
Rumba juured on Aafrikas. Rumba on romantiline, aeglaseim Ladina - Ameerika tants. Tants, milles kasutatakse palju puusatööd (hip action), väljendab armastust ja tundeid kahe tantsija vahel.

VIINI VALSS
Viini valss - pidulik, loodud Bavaarias ja on endisaegade Austria aristokraatia õukonnatants, 3/4 taktimõõdus. Tantsu nimetus pärineb saksakeelsest "Viener Valtzen".

DZAIV
Dzaiv - lõbus, kiireim Ladina-Ameerika tants, mis küll tõeliselt ei olegi Ladina-Ameerika tants, vaid mõneti leiutatud tants mõjutustega Aafrika/Ameerika swingist. Tants pakub väga elavat liikumist kombineerudes swingtantsuga, mille intonatsioon on 2. ja 4. muusikalisel löögil.

AEGLANE FOXSTROTT
Foxstrott on pärit eelmise sajandialguse Ameerikast.  Inglismaal peetakse fokstrotti kõige populaarsemaks võistlustantsuks. Foxstrott - rahulik tants nagu aeglane valsski oma Aafrika - Ameerika klubide ja dzässi juurtega. Nimetus tuleb vodevillide esitaja Harry Fox`i, kes populariseeris tantsu enne I Maailmasõda.

TANGO
Tango - kirglik, dramaatiline, emotsionaalne tants, mille originaalversioon Argentiinast kombineerudes Itaalia immigrantide, Hispaania flamenco ja Aafrika rahvusrütmide mõjutustega.

SAMBA
Samba - ülemeelik, lõbus, algselt Brasiilia karnevalitants, mille iseloomu toob tantsupaar välja puusaliigutuste ja keharingidega üle põranda liikudes.

AEGLANE VALSS
Aeglane valss - lüüriline, 3/4 taktimõõdus, juured on seotud viini valsiga, kuid mõjutused bostonilt ja Inglismaa poolt standardiseeritult saadud selle tantsu tänapäevane võistlustele orienteeritud versioon.

Tantsuga läbi elu!  

                                         

Soovid Pärnus huvitavalt aega veeta?

Liitu infokirjaga