Otsi tantsukingad kapist välja!

Sa ei taha enam tantsupidudel nõutult nurgas seista või partneri varvastel tallata? Tule meie kursustele ja peagi liugled tantsupõrandal nagu oleksid seda alati osanud.

Oodatud on kõik tantsuhuvilised. Igal neljapäeval on põhirõhk ühel allpool loetletud üheksa tantsu õppimisel. Meie kodulehe sündmuste rubriigist leiate info, millist tantsu just täna tantsitakse. 

CHA – CHA

Temperamentne ja rütmikas tants pärineb Kuubast ja tema juuri tuleb otsida mambost.

QUICKSTEP
See lõbus ja elav tants sai alguse kiirest fokstrotist, mis põimunud teiste moetantsudega nagu tšarleston, polka ja castle walk.

RUMBA
Rumba on kõige aeglasem Ladina - Ameerika tants, mille juured ulatuvad Aafrikasse. Romantiline ja sensuaalne rumba, milles kasutatakse palju puusatööd, väljendab armastust ja tundeid kahe tantsija vahel.

VIINI VALSS
Pidulik, Bavaarias loodud kunagine Austria aristokraatia õukonnatants 3/4 taktimõõdus. Tantsu nimetus pärineb saksakeelsest  nimest "Viener Valtzen".

DZAIV
Kõige kiirem Ladina-Ameerika tants, mis on saanud mõjutusi Aafrika/Ameerika swingist. Tants pakub väga elavat ja tempokat liikumist kombineerudes swingtantsuga, mille intonatsioon on 2. ja 4. muusikalisel löögil.

AEGLANE FOXTROTT
Foxtrott on pärit eelmise sajandialguse Ameerikast. Inglismaal peetakse fokstrotti kõige populaarsemaks võistlustantsuks. Sel rahulikul tants on sanud mõjutusi Aafrika - Ameerika klubidest ja dzässmuusikast. Nimetus tuleb vodevillide esitaja Harry Foxilt, kes populariseeris tantsu enne I Maailmasõda.

TANGO
Kirglik, dramaatiline, emotsionaalne tants, mille originaalversioon pärineb Argentiinast, ühendades Itaalia immigrantide, Hispaania flamenco ja Aafrika rahvusrütmide mõjutusi.

SAMBA
Ülemeelik, lõbus, algselt Brasiilia karnevalitants, mille iseloomu toob tantsupaar välja puusaliigutuste ja keharingidega üle põranda liikudes.

AEGLANE VALSS
Lüüriline, 3/4 taktimõõdus tants, mille juured on seotud viini valsiga. Inglismaa poolt standardiseeritult on saadud selle tantsu tänapäevane võistlustele orienteeritud versioon.

 

                                        

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: