Portselanimaali Selts Lüster

Portselanimaali harrastajate selts Lüster on loodud 1993. aastal. Praeguseks on seltsis ligi 30 liiget ning selts on kantud mittetulundusühingute registrisse.

Liikmeskonda kuuluvad inimesed peale Pärnu linna ka Audrust, Vändrast, Paikuselt, Pärnu-Jaagupist, Tihemetsast ja Saugast. Saugas on tegutsemas maanaistest lisaks veel väike allselts.

Selts korraldab igal aastal Pärnus traditsiooniliselt kevad- ja jõulunäituse. Head suhted on loodud teiste maakondade ja linnade harrastusportselanimaalijatega, kes võtavad augustis osa iga-aastastest portelanipäevadest Pärnus. 

Selts on seadnud oma töö eesmärgiks portselanimaali kaudu avardada inimeste maailmapilti, värvitaju ja eneseteostuse võimalust, arendada loovust. Seltsil on põhikiri, logo, kroonikaraamat, kroonikavideod suurematest üritustest.

Lüster on esimene omataoline selts Eestis ja teadaolevalt ka Baltikumis. Seltsi tööd on seni toetanud Pärnu AS Reldor, Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kunstiakadeemia Keraamika kateeder ning üksikud hea tahtega kunstnikud ja eraisikud.

Selts käib koos iga pühapäev kella 10.00 kuni 11.00 Nooruse Majas.

Võimalik on tellida portselanimaalinguga esemeid, kasutada portselani põletusahju, tellida lühikursusi. Müügil brošüür portselanmaali põhitõdedest.

Võimalik registreeruda portselanimaali  kursustele. ja Portselanipäevade raames toimuvatele meistrikursustele

Selts Lüster esinaine Mai Kolossova tel. 4426240; 4450070 maikolosov@hotmail.com

 

Soovid Pärnus huvitavalt aega veeta?

Liitu infokirjaga