Portselanimaali Selts Lüster

Portselanimaali Selts Lüster koondab ligi 50 huvilist, kes selle kauni kunsti kaudu end teostavad ja oma loovust virgutavad. Selts käib koos pühapäeviti kell 10-11 Nooruse Majas.

Tule portselanimaali algkursusele või liitu edasijõudnutega, et omandada uusi tehnikaid ja võtteid kauni tulemuse saavutamiseks. Samuti on võimalik osaleda meistrikursustel Pärnu Portselanipäevadel. Saad meilt osta ja tellida portselanimaalinguga esemeid, kasutada põletusahju ning tellida lühikursusi. Seltsi tegemistega saab end kursis hoida FB kaudu Portselanihaldjate lehel.

Seltsi liikmete töid saab näha Nooruse Majas alalisel väljapanekul, traditsioonilistel kevad- ja jõulunäitustel ning suvel Pärnu Portselanipäevadel, mis on kohtumispaigaks kogu Eesti portselanimaalijatele.

1993. aastal loodud MTÜ Lüster on esimene omataoline selts Eestis ja teadaolevalt ka Baltikumis. Seltsi liikmete töid on eksponeeritud Soome portselanimaalijate ajakirjas PosliiniPLUS, mida loetakse 60 riigis üle maailma. Seltsi on toetanud AS Reldor, Eesti Kultuurkapital, Pärnu linnavalitsus, Eesti Kunstiakadeemia keraamikakateeder, kunstnikud ja eraisikud.

Seltsi esinaine on Mai Kolossova, tel +372 53 433 063, maikolosov@hotmail.com.

 
 
 
 
 
 

 

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: