Käsitöö- ja kunstiõpetuse suvekursus

Käsitöö- ja kunstiõpetuse suvekursus Pärnu Rahvaülikoolis

Kohtumispaik: suvine Pärnu, Nooruse Maja (Roheline 1B)

Toimumisaeg: 11. - 15. juuli 2022

Kursuse maht: 40 ak.tundi             

Eesmärk: veeta mõnusalt aega päikeselises Pärnus, täiendada oma kunsti- ja käsitööalaseid teadmisi ja oskusi ning luua uusi kontakte

Sihtgrupp: käsitöö- ja kunstiõpetuse õpetajad, lasteaiaõpetajad, huviringide juhendajad, käsitöö- ja kunstihuvilised

Tasu: 299 eurot. Hind sisaldab osalemist neljal kursusel, kursuste põhimaterjale, juhendeid, väljasõitu ning käibemaksu.

Majutus Nooruse Majas spartalikes tingimustes välivoodil, oma voodipesu kaasas (18 € nädal) või mõnes hotellis/motellis vastavalt oma soovile ja seal kehtivale hinnakirjale.

Registreerimine ja valikute teatamine kuni 03. juuli 2022.a telefonil 445 0070, registreerumisvormil või e-mailil rahvaylikool@noorusemaja.ee

NB! Kui mõnele koolitusele registreerub vähem kui 5 inimest, on korraldajal õigus see ära jätta ning liita registreerujad paralleelselt toimuvale koolitusele! 

 

Kava

Esmaspäev, 11. juuli, kl 13.30 – 14.00 saabumine ja registreerumine Pärnu Rahvaülikoolis

Kl 14.00 – 18.00

A) Ruumid kauniks taaskasutades 5 tundi, juhendaja Heini Soobik

Taaskasutus on meie ühiskonna ületarbimise ja ressursside nappuse tõttu üha hoogu võtmas, seda nii tööstuses kui individuaalses plaanis. Kursus keskendub taaskasutusele ruumikujunduses. Õpime nägema unustusse jäänud asjades uusi funktsioone ja kasutust meie igapäevaelus. Mängime läbi erinevaid ideid ja õpime visualiseerima raamidest välja. Avastame uusi võimalusi erinevate materjalidega ümber käia ja tutvume erinevate töövõtete ning tööriistadega.

     
Fotod on illustreerivad!

Teisipäev, 12. juuli, kl 09.30 – 16.00

A) Hiina kalligraafia 8 tundi, juhendaja Eve Ader (KOHTADE ARV PIIRATUD)

Kirsiõite maalimise erinevad tehnikad, okste maalimine ning kahe kompositsiooni loomine. Kalligraafilise lause kirjutamine. Töövahendid juhendaja poolt! 

  

Fotod on illustreerivad!

B) Taimetrükk 8 tundi, juhendaja Agni Laats (KOHAD TÄIS!)

Taimedega värvimine on omanäoline värvimiskunst. Taimedega joonistuvad kujundid, mis moodustavad erinevaid värvigammasid. Erinevate looduslike vahenditega ja töötlemismeetoditega on võimalik eksperimenteerida ja saada huvitavaid tulemusi. Põnevaid lahendusi annab paberile trükk. Kursuse käigus õpime tundma erinevaid taimetrükis kasutamiseks sobilikke taimi, taimetrüki tehnikaid. Kaasa võtta lehti 3-5 peotäit (vaarika, põldmarja, roosi, maasika, pojengi, vahtra lehed ja/või vesiroosi lehed), sibulakoori, musta teed. Lehti peaks korjama hommikul vara. Kui enne koolitust ei ole see võimalik, siis võib korjata ka varem, aga panna lehed ajalehe vahele ning pressi alla, et nad kortsu ei kuivaks või hoida niiskes kohas.

  

Fotod on illustreerivad!

Kolmapäev, 13. juuli

Õppesõit MANIJA saarele (14 tundi):

  • ekskursioon saarel giidiga;
  • muuseumikülastus koos giidiga;
  • käsitöö töötuba.

  
Foto on illustreeriv!

Neljapäev, 14. juuli kl 09.30 – 16.00 

A) Muinasjutuline mixed media märkmik 8 tundi, juhendaja Maria Lillepruun 

Õpitoas valmistame muinasjutulist A6 formaadis fantaasiamärkmikku. Iga osaleja saab eelköidetud märkmikuploki, mille kaant kujundame valides lemmikvärve ja -kaunistusi koolitaja pakutud materjalidest. Valmistame ise ka sisekaaned ja järjehoidjad. Tähelepanu on erinevatel vanandamise tehnikatel. Töötame erinevate teksuurpastade, akrüül- ja spreivärvide, krakleelaki, potaali, embossingu puudritega jne. Kaasa võtta embossingu föön (sobib ka tavaline)!

      
Foto on illustreeriv!

B) Õmbleme söögi lauale 8 tundi, juhendaja Tiiu Taggel

Õmbleme riidest ja teistest taaskasutatavatest materjalidest söödavaid asju. Valmivad soolased (võileivad, viinerid, praemunad) ning magusad (tordid, koogid) toidud. Kaasa võtta kasutatud sobivates toonides kangaid, riidetükke, paelu, pitse. Kaunistamiseks nööpe, pärleid jne. Võimalusel porolooni ja (väike)pakendeid. Lisaks käärid, niidid, nõelad.

   

Fotod on illustreerivad!

Reede, 15. juuli kl 09.00 – 13.00

A) Imeline seebimaailm: seebifloristika alused 5 tundi, juhendaja Marge Grauberg

Saame ülevaate seebimassist lillede valamise lihtsamatest tehnikatest, seebist lilledest bukettide koostamise põhimõtetest ning selleks vajalikest materjalidest. Seebimasside liigid ja õige kasutamine seebist lillede valmistamisel. Värv-ja lõhnainete ning lillede silikoonvormide valiku põhimõtted. Dekoori (kunstlilled) roll buketis ja nõuanded dekoori valikuks ja kasutamiseks. Seebist lillebuketi kokkuseadmise alused ja saadud teadmiste kasutamine praktikas.

       
Fotod on illustreerivad!

REGISTREERU SIIN

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: