Entrepreneurship 4 Youth

Projekti rahastab:

Projekti Entrepreneurship 4 Youth (2017-3-EE01-KA205-046743) eesmärgiks on anda noorsootöötajatele praktilisi teadmisi ja mitteformaalse õppimise meetodeid, mille kaudu edendada noorte ettevõtlikkust. 
Noorteorganisatsioone julgustatakse ettevõtlusõppele rohkem tähelepanu pöörama  ja tegema koostööd kogemuste vahetamiseks. Noorte ettevõtlikkuse tõstmise kaudu soovitakse võidelda noorte tööpuuduse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu.
Projekti käigus toimub osalejate viiepäevane koolitus Eestis, rahvusvahelised kohtumised Hispaanias ja Bulgaarias ning konverents Portugalis. Valmivad online-uuring, e-õppe kursus ja digitaalne juhend noorsootöötajatele.

Külastage ka projekti kodulehte


Tule tutvuma uue rahvusvahelise e-kursusega, mis pakub koolitajatele ja noorsootöötajatele praktilisi teadmisi noorte ettevõtlikkuse edendamiseks ning nende lennukate ideede toetamiseks.

Tasuta kursus on inglise keeles ning koosneb neljast moodulist: ettevõtluse alused, sotsiaalne ettevõtlus, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ettevõtluses, rahastamine ja investeerimine. Peale moodulite läbimist ja testide tegemist saad täiendõppe läbimist kinnitava tunnistuse.


21.-27. jaanuar 2019 toimus projekti raames koolitus Pärnus, Nooruse Majas. 

Koolituse infoleht avaneb pdf failina

Pilte toimunud koolitusest.

      


24. veebruaril 2019  korraldasime kolme ERASMUS+ projekti tutvustuse sealhulgas ka E4Y

Initsiatiiv tuli noorsootöötajate Teele, Valevi ja Gerli poolt. Kutsusime kokku noori, et rääkida neile ettevõtlikkuse teemal projektist Entrepreneurship 4 Youth. Tutvustasime projekti kodulehte, seal saadaval olevat tasuta koolitust. Vestlusringis selgus, et enamikel noortel on huvi tulevikus ettevõtlusega tegelema hakata. Rääkisime võimalikest riskidest ja raskustest. Saime selgeks, et koolides on ettevõtluse ja ettevõtlikkuse teemat puudutatud, on käinud oma kogemustest rääkimas ka praktikud. 

 

Märtsi lõpu seisuga on tasuta kursuse täismahus läbinud 42 inimest. Osalejatele on väljastatud ka sellekohane tunnistus.

e-kursus on endiselt avalik


28.-30. märts 2019 toimus projektijuhtide lõppkohtumine Bulgaarias, Blagoevgradis. Tegime kokkuvõtte tehtud tööst, seadsime uued tähtajad lõputegevuste ja projekti tulemuste levitamise korraldamiseks.

Mõni foto toimunud kohtumisest.

    


9. septembril tutvustasime Digijuhendi eestikeelset versiooni.

  

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: