Pitsistuudio

Pärnu Pitsistuudio loodi 2000.aasta sügisel Eeva Taltsi poolt, esimene kohtumine toimus 19.novembril 2000.a.

Pärnu Pitsistuudio käib koos Nooruse Majas pühapäeviti oktoobrist maini. Hetkel on stuudios 9 aktiivset liiget, nende 15 aasta jooksul on aga läbi käinud 15-20 inimest, algusaastast püsinud siiani 4 liiget. Põhiline õpetaja ja juhendaja nende aastate jooksul oli Eeva Talts. Peale niplispitsi õpetas ta veel süstikpitsi, fileepitsi, seto pitsi, iiri pitsi.

Pitsistuudio põhiline suunitlus on olnud Eesti rahvuslikud pitsid, kuid alati võetakse vastu ka väljakutseid ning õpitakse erinevate riikide pitse ning nende tehnikaid. Praegu on õpetajateks Birgit Pere ja Ülle Lääts.

Iga-aastane rahvusvaheline pitsinäitus, mis alates 2017. aastast kannab nime Rahvusvaheline Eeva Taltsi nimeline Pitsifestival, toimus sel suvel juba 16. korda, juulikuus  Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis.  Festivali üldteema oli "Loodus meie ümber", samas eksponeeriti Angelika Nöpsi personaalnäitus, töötuba "Moderne pits" viis läbi Soome pitsimeister Tarmo Vesa Matias Thorström. Selle festivali raames on käinud õpetajaid nii Venemaalt, Soomest, Rootsist, Lätist, Hollandist kui ka Taanist.

 

Birgit Pere 
Pärnu 
Pitsistuudio

 2017_festivali_opetaja.png         

niplispits_kollaaz.jpg 

Soovid Pärnus huvitavalt aega veeta?

Liitu infokirjaga