Nooruse selts 100

Tähistasime käesoleval aastal Rääma Noorte Ühingu Nooruse, ametlikult tuntud kui Nooruse Selts, saja-aastast juubelit sügisel. Seltsi loodi majanduslikult keerukatel aegadel aastal 1923, kuid see ei takistanud räämakate kogukonda üles ehitamast ning loomast seltsimaja, mida me tänapäeval armastavalt kutsume Nooruse Majaks.

Nooruse Majas on alati koos käinud inimesed, kes on täis ettevõtlikkust ja vaimu, kes armastavad laulda, tantsida ja veeta aega kultuurselt.

Me tähistame meie ühingu väärikat sünnipäeva kogu aasta vältel mitmete sündmustega, millest viimane ja suurim oli 14. oktoobril toimuv JUUBELI GALA. Sellel galal esitlesime uhkusega värskelt valminud raamatut "Nooruse Selts - sada aastat aja kulgu". Meie pidulikku õhtut saatis ansambel Päike. Re. Satas. Gala õhtujuhid olid Kaili Närep ja Meelis Sarv.

Meie toetajateks on Pärnu linn, Kultuurkapital ja Eesti Rahvakultuuri keskus.


Suur suvepidu Nooruse Maja Suveaias äratas ellu vaid üheks õhtuks 30 aasta taguse, toona Siimani Maja, õllepidude traditsiooni. Just siin, esimesel õllepeol, sai tuule tiibadesse täna rahva lemmikuks purjetanud Väikeste Lõõtspillide Ühing. Samal õhtul hullutas rahvast ka kantritantsutrupp Western & Valtser Kaie Segeri juhtimisel. Selleks suureks peoks, palun väga, tulid nad jälle kokku täis rõõmu ning lusti, mida nad lahkesti on rahvaga jagasid. Kohal oli ka Kaie Seger.

Lõbusate juttude, aastakümnete taguste mälestuste ja kaasahaaravate jõu- ning õllemängudega oli taas platsis tolleaegne õhtujuht Üllar Meriste.

 

 


Esimene sündmus juubelisarjast on toimunud. Allpool info ja videosalvestus:

Nüüd on nii, et üks põnev lugu on varsti ilmavalgust nägemas. Nooruse maja lugu! Kust Rääma vaesed töölised sada aastat tagasi raha said, et selts asutada ja korralik seltsimaja püsti lüüa?  Miks nõukaajal rahvavalimistel käimine terve päeva võis võtta? Millistel diskodel peolised tantsimise asemel ekraane vahtisid? Miks maod Nooruse Majja sattusid?  Neile küsimustele annab vastused 18. märtsil toimuv kontsertetendus "Sada aastat aja kulgu", kus rahvateatri näitlejad Nooruse Maja pika ajaloo parimad palad lavale toovad. Vastavate ajastute muusikaga loob meeleolu "Saxon". Tule kindlasti vaatama, sest etendust mängitakse ainult kaks korda!


 

 

 

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: