Rattad ei takista tantsu nautimist

Ratastooli linetantsugrupp “Silver Wheels" 

Pärnu ratastooli linetantsugrupp “Silver Wheels” alustas tegevust 10. märtsil 2004 Pärnus Nooruse Majas esimese omataolise tantsugrupina terves Baltikumis. 
“Ratastoolikad” tantsivad-pöörlevad Nooruse Majas kord nädalas kolmapäeviti kell 17-18. Gruppi kuulub hetkel neli naist ja kaks meest. 

“Silver Wheels” on edukalt esinenud mitmetel üritustel nii Eesti eri paigus kui ka Soomes, Lätis, Leedus ja Andorras. Grupp on läbi viinud ratastooli linetantsu koolitusi Eestis ja Lätis. “Ratastoolikaid” juhendab Kaie Seger, kes 2004. aasta veebruaris ratastoolitantsu Hollandis õppimas käis. Tänu Hollandis omandatule loob Kaie kõigi uute tantsude seaded nüüdseks ise ning koostab neile ka eestikeelsed kirjeldused. Mitmetel esinemistel lööb juhendajagi oma spetsiaalses “tantsutoolis” kaasa.  

Alates 2012.aastast on ratastoolitantsijad edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel võistlustel. Suurimaks saavutuseks on 2017.aasta maailmameistrivõistlustelt Tšehhimaalt Meelis Luksi ja Margit Kasemetsa poolt koju toodud maailmameistritiitlid.

 

IMG_0838.jpg

 

         

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: