SU4HR

“STAND UP 4 HUMAN RIGHTS (SU4HR)” on Euroopa projekt, mida rahastab Euroopa Hariduse, Audiovisuaalvaldkonna ja Kultuuri Rakendusamet (EACEA), mille eesmärk on tugevdada Euroopa ja Ladina-Ameerika noorsootöötajate pädevusi vähemusrahvuste noorte inimõigustealase hariduse põhikontseptsioonides. ning pakkuda neile vajalikke teadmisi ja vahendeid õpperessurssidena võrdõiguslikkuse edendamiseks ja sallimatuse käsitlemiseks ühiskonnas. Kõik projekti käigus loodud õppematerjalid ja väljundid on kättesaadavad avatud õpperessurssidena (OER).

Projekti koduleht 

Partnerid -  Alternativi International - Bulgaaria (projekti koordinaator)

FAAS - Kolumbia

Orbis Institute - USA

Asociación PROJUVEN - Hispaania

RUANA - Itaalia

ASONEDH - Peruu

COOPERBOOM - Brasiilia

Nooruse Maja - Eesti

Palun külastage valminud online platvormi, lugege, õppige ja vastake küsimustele.


Kokkuvõte projektist osaleja sulest:

SU4HR USA – Stand Up for Human Rights

Viimane kohtumine 24.02 – 26.02.2023, Denveris

Hello Estonia, Denver is calling!

 

Nooruse Maja esindus käis Erasmus+ programmi rahastatud projekti ”Stand Up for Human Rights” viimasel kohtumisel, kus osalesid Eesti, Bulgaaria, Itaalia, Hispaania, Kolumbia, Brasiilia, Peruu ja USA esindajad. Kokkusaamisel tehti lühikokkuvõtted sellest, millist mõju avaldas antud projekt nimetatud riikides ja millised on jätkusuutlikud tegevused, millega projektis osalenud riigid projekti lõppedes edasi toimetavad.

Ühtlasi oli kokkusaamise eesmärgiks lõpetada mitme aasta pikkune projekt ning analüüsida, kas projektis seatud eesmärgid

  • olid edukad, täites soovitud eesmärke;
  • avaldasid märgatavat mõju riikide sisekliimale ning
  • avardasid inimeste silmaringi, muutes teatud kitsaid arusaamisi ja seisukohti veidi sõbralikumaks ning inimväärsemaks?

Kuuldud ettekannete põhjal selgus, et projekti mõju igas riigis on olnud märkimisväärne ning inimeste arusaam probleemsetest teemadest, mis on igas riigis olnud murekohad, on laienenud ning avaldanud lõpptulemusel positiivset mõju inimeste käitumises ja suhtumises.

Võib märkida, et on olnud taaskord üks edukas projekt, mis on saanud oma positiivse lõpu. Rõõmuga võib tõdeda, et Nooruse Maja võib uhkusega öelda, et on jätnud globaalselt suurepärase jälje maailmakaardile ning panustanud taaskord ühte märkimisväärsesse projekti, mille jätkusuutlik jõud hoiab sõbralikke suheteid kõikide projektis osalenud partnerriikidega, kes on huvitatud Pärnu linna ja Nooruse Majaga ka edaspidi ühiseid projekte läbi viima.

Võime rõõmuga tõdeda, et projektis osalenud riigid lubasid Nooruse Majaga ka edaspidi ühiseid uusi ja huvitavad projekte koos teha, mis tagavad sõbralike suhete ja huvitavate koostööalaste tegemiste jätkumist globaalsel tasandil, väärtustades inimlikkust ja inimväärikust kõikvõimalikel tasanditel.

  

  

 

Soovid meie maja uudistega kursis olla?

Liitu igakuise uudiskirjaga siin: